Terveyspalvelualan Unioni ry:n kahdeksan jäsenjärjestöä

Terveyspalvelualan Unionin muodostaa kahdeksan itsenäistä jäsenliittoa. Unioni tarjoaa edunvalvontaan vaihtoehtoa, joka ottaa huomioon kaikki henkilöstöryhmät. Ota yhteyttä ammattijärjestöösi, jos työhösi liittyvät kysymykset askarruttavat tai tarvitset lisätietoa luottamusmiehen valinnassa.


Akavan sairaanhoitajat ja TAJA
Toiminnanjohtaja Kukka Junno
kukka.junno@taja.fi
www.taja.fi
Rautatieläisenkatu 6, 00520 Helsinki

Sosiaalialan korkeakoulutettujen ammattijärjestö Talentia
Lakimies Tiina Kinnunen
tiina.kinnunen@talentia.fi
www.talentia.fi
Ratamestarinkatu 11, 00520 Helsinki

Julkisten ja hyvinvointialojen liitto JHL
Sopimustoimitsija Kalle Honkanen
kalle.honkanen@jhl.fi
www.jhl.fi
Sörnäisten rantatie 23, 00500 Helsinki

Suomen Terveydenhoitajaliitto STHL
Neuvottelupäällikkö Harri Liikkanen harri.liikkanen@terveydenhoitajaliitto.fi www.terveydenhoitajaliitto.fi
Mikonkatu 8 A, 00100 Helsinki

Julkis- ja yksityisalojen toimihenkilöliitto Jyty
Työmarkkinalakimies Anne Sarvi
anne.sarvi@jytyliitto.fi
www.jytyliitto.fi
Asemamiehenkatu 5, 00520 Helsinki

Suomen Työterveyshoitajaliitto
Järjestöpäällikkö Eve Becker
eve.becker@stthl.fi
www.stthl.net
Asemamiehenkatu 4, 00520 Helsinki

Kuntoutusalan Asiantuntijat ry
Kehittämisasiantuntija Juho Korpi
juho.korpi@suomenfysioterapeutit.fi
www.kuntoutusalanasiantuntijat.fi
Rautatieläisenkatu 6, 00520 Helsinki

katri.partanen@suomenfysioterapeutit.fi
leila.makela@toimintaterapeuttiliitto.fi

Suomen Puheterapeuttiliitto ry
Toiminnanjohtaja Heta Piirto
heta.piirto@puheterapeuttiliitto.fi
www.puheterapeuttiliitto.fi
Asemamiehenkatu 4
00520 Helsinki